Pazar , Ağustos 12 2018
Ana Sayfa / Genel / Serhat DAMAR, Uzman Klinik Psikolog

Serhat DAMAR, Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Serhat Damar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümünden 2002 yılında mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini ise, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Halen, İstanbul Bakırköy’de hizmet vermektedir.

Klinik Psikolog Serhat Damar Üniversite ve yüksek lisans eğitimlerinin temelinde en geçerli ve yaygın olarak kabul gören psikoterapi ekollerinden Bilişsel Davranışçı Terapi yer almaktadır.

Bireysel sorunlarla ve çift – evlilik sorunlarında bu yaklaşımı temel alan çalışmalarını 16 yıldır sürdürmektedir. 9000’e ulaşmış bulunan vaka tecrübesinde, sadece teorik eğitimin yeterli olmadığı, pratik uygulama tecrübesinin bir psikoloğun mesleki başarısında çok önemli bir rolü olduğu gerçeğini bir kez daha tecrübe etmiştir. Psikolojik yardım almayı düşünen kişilere, mesleki deneyimi yeterli olan klinik psikologlardan destek almalarını özellikle tavsiye etmektedir. Mevcut çalışmalarına İstanbul ve çevresinden danışanları ile internet aracılığıyla dünya üzerindeki çok sayıda ülkeden Türkçe konuşan danışanları katılmaktadır.

Serhat Damar, Gülsüm Damar’la evlidir. Levent ve Emre adında iki oğlu olan Serhat Damar, aile ve evlilik konularına ayrı önem vermekte ve odaklanmaktadır. Yaygın olarak tüm toplumlarda görülen panik atak, depresyon, sosyal anksiyete ve sosyal fobi, okb, kişilik ile ilişkili problemler konularında bireysel psikoterapi çalışmaları yapmaktadır. Yine yaygın olarak görülen çift ve evlilik sorunları için çift terapisi çalışmalarını sürdürmektedir.

Serhat DAMAR’ın Hizmet Alanları

Klinik Psikolog Serhat DAMAR’ın hizmet verdiği bazı çalışma alanları şunlardır:

  • Panik Bozukluğu
  • Sosyal Kaygı Bozukluğu
  • Depresyon
  • Sınav Kaygısı
  • Bilişsel Davranışçı Terapi

Serhat DAMAR’ın İletişim Bilgileri

Adres: Barış Mahallesi, Mehmetçik Cad. Ginza Lavinya Park B Blok Daire No: 128 Beylikdüzü / İSTANBUL

(E-5 yan yolu üzerinde bulunan merkezim, MarmaraPark AVM’nin karşısındadır.)

Gsm: 0532 322 1770

E-mail:

Web: serhatdamar.com

Psikolojik Danışman

Check Also

Alev YILDIRIM, Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Alev YILDIRIM, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünü 1998 yılında bitirdi. 2002 yılında aynı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ön Görüşme İçin Tıklayın!